VYDANÉ KNIHY

Slaný vek (OZ Na kopčeku, 2018)

99 minimalistických básní pre dospelých. "Básne príliš nepíšem. Ale písať ich je skvelým liekom na rozčúlenie z bežných vecí okolo seba," hovorí s úsmevom autorka.

Knihu je možné získať priamo u autorky.

Autorkou ilustrácií je Veronika Guzoňová.

Povesti a príbehy z Lenartova (Obec Lenartov, 2017)

Legendy malej obce na východe Slovenska spracované do 15-tich príbehov. Určené sú deťom i dospelým, každý si môže vybrať. Verte alebo nie, po prečítaní knižky budete chcieť navštíviť Lenartov osobne, pozrieť sa, kde presne sa stretli traja králi, kam dopadol najväčší meteorit v dejinách Slovenska či ako vyzerá kostol so zamurovaným prsteňom. A možno naďabíte na recept chýrneho bylinkára Andreja Hrabčaka ako vyliečiť nešťastnú lásku. Alebo len okúsite jafere na lenartovských lúkach, prípadne si pochutnáte na tradičnom priplánku s mačadlom. Že ste nerozumeli? V knižke Príbehy a povesti z Lenartova sa dozviete všetko potrebné.

Kniha sa stala Knihou roka Prešovského kraja 2017 (beletria) a tiež získala Čestné uznanie v súťaži Najkrajšia kniha a propagačný materiál za rok 2017.

Knihu je možné získať priamo u autorky alebo v Obci Lenartov. https://www.lenartov.sk 

Autorkou nádherných ilustrácií je Veronika Mercellová Guzoňová.

O Šutierikovi - kamennom mužíčkovi (Ikar, 2016)

Kamenní mužíci vznikajú vtedy, keď obyčajné kamienky poukladáme jeden na druhý. Ľudia ich stavajú v prírode kvôli orientácii, alebo len tak pre radosť. Čo sa však stane, keď niektorý z takýchto kamenných mužíčkov ožije? Kde bude bývať? Dokáže si nájsť priateľov? Aká bude jeho rodina? Čo živý kamenný mužíček dokáže?

Šutierik je kamenný mládenec s dobrým srdiečkom, ktorý sa nebojí postaviť obávanej chobotnici či obrovskému kalmárovi, riskovať svoj život kvôli sestričke a naprávať svoje chyby. Jeho príbeh je o láske a priateľstve, radosti z pomáhania druhým, plný dobrodružstiev, vtipných situácií a láskavého humoru. Každý, kto si prečíta jeho príbeh, si ho obľúbi. Veronika Mercellová Guzoňová sa postarala o krásne veselé ilustrácie.

Je vhodná od 5 rokov.

Knihu je možno zakúpiť si v kníhkupectvách v rámci celého Slovenska alebo si ju môžete objednať v internetových kníhkupectvách (bux.sk, martinus.sk, gorila.sk atď.)

O upratovacom robotovi a iné (čudné) rozprávky (Ikar, 2016)

Veselá knižka rozprávok, ktorých motívy navrhli samotné deti. Čo sa stane, keď televízor zatúži sledovať televízny program? Dokáže armáda vojakov kyseliny citrónovej skoncovať s vodným kameňom, ktorý napadol rýchlovarnú kanvicu? A viete, že niektorí kostlivci milujú čokoládu? O smutnej stíhačke, duchovi menom Karolína, o hľadaní pokladu i múdrom papagájovi, o tučnom myšiakovi a dokonca aj o tom, čo by sa stalo, keby sme uväznili pani Tmu... To všetko a všeličo iné v knihe, ktorú ilustrovala Emília Jesenská.

Kniha je určená deťom od 5 rokov.

Úryvok z knihy: TU

Knihu je možno zakúpiť si v kníhkupectvách v rámci celého Slovenska alebo si ju môžete objednať v internetových kníhkupectvách (bux.sk, martinus.sk, gorila.sk atď.) 

Patty - pes z útulku (OZ Na kopčeku, 2016 )

Knižka, ktorá rozpráva skutočný príbeh psíka z útulku. Je akýmsi psím denníkom, vďaka ktorému môžete so psíkom zažívať jeho pocity, nálady, radosti, prekvapenia, hnev i drobné sklamania. Je plná veselých farebných fotografií a vhodná pre deti od 5 rokov. Spracovaním však určite zaujme aj dospelých. Vydaná v spolupráci s OZ Psia duša.

Vďaka OZ Na kopčeku a nemenovaným sponzorom celý výťažok z knihy ide na podporu nechcených psíkov na Slovensku.

Knihu je možné si objednať v benefičnom obchodíku OZ Psia duša. TU  alebo priamo u autorky.

Rozprávky a povesti mikroregiónu Teplička (OZ Dedovec, 2014)

Kniha približuje jednotlivé miesta v povodí potoka Teplička zaujímavými príbehmi. Väčšina povestí a rozprávok je umelých, ale hneď po uvedení knihy sa udomácnili u obyvateľov územia. Príbehy plných čertov, škriatkov, obrov, ale aj obyčajných ľudí zoznamujú čitateľa s krásami Strážovských vrchov.

Rozprávky z trávy (Ikar,2013)
Prvé vydanie veselých poučných rozprávok vyšlo v roku 2007. Kniha je určená čitateľom od 6 do 99 rokov a je plná zaujímavostí o živote hmyzu a iných bezstavovcoch. Deti poteší, dospelých poučí.
Nádherné ilustrácie vytvoril Marek Mertinko. VYPREDANÁ. 

Školienkina čítanka (2013)
Kratučké milé príbehy a básničky o kamarátoch Lienky Školienky, zamerané na rozvoj čitateľských zručností prváčikov a druhákov s veselými úlohami pedagogičky Denysy Križanovej nezávisle pokračujú na úspešnú knihu Školienkine dobrodružstvá. V súlade s učivom 2. ročníka, no vhodné už od 5 rokov.
Knihu možno objednať na stránke martinus.sk

Stratené rozprávky Považia (2013)
19 povestí a rozprávok z Považia, ktoré prerozprávali a dotvorili štyria autori - Milan Húževka, Milada Vargová, Rudolf Dobiáš a 11 z nich práve Silvia Havelková. Ilustrovala Milada Mercellová. Publikácia vyšla v rámci spoločného projektu MAS Teplička a MAS Považie. 

Jedného pekného dňa (Ikar, 2012)

Tridsaťdvaročná plnoštíhla a nezadaná Trudy hľadá toho pravého. Komplikovaný vzťah s mamou jej vynahrádza tajný spojenec - večne vtipkujúci strýko Tónko. Plány hlavnej hrdinky skríži bývalý priateľ Jaro. Ale nikdy nevieme, čo nám je v živote súdené. Možno JEDNÉHO PEKNÉHO DŇA...Kniha vyšla vo vydavateľstve Ikar. VYPREDANÁ, no možno zakúpiť e-knihu na martinus.sk. 

Stačí si (ne)želať (Ikar, 2011)
Novela, v ktorej sa všetko točí okolo súčasnej ženy. Satirický pohľad na to, že nie vždy všetko môže fungovať tak, ako si naplánujeme. Kniha vyšla vo vydavateľstve Ikar.
VYPREDANÁ.

Hrdinovia dejín (2010)

Tretí projekt s Denysou Križanovou zahŕňa aj túto zaujímavú knihu tridsiatich príbehov o osobnostiach v ľudskej histórii podaných vhodne pre detského čitateľa. Celofarebná kniha s ilustráciami Milady Mercellovej.
Vhodné pre deti od 8 rokov.
VYPREDANÁ. 

Živá voda (2010)

Výsledok druhého spoločného projektu s Denysou Križanovou. Rozprávka na ľudové motívy doplnená množstvom fotografií. Projekt Živá voda v súťaži Cena Slovak Telekom 2010 (v konkurencii 161 projektov) získal II. miesto v kategórii materské školy a prvý stupeň základných škôl.
Vhodné pre deti 5-9 rokov. VYPREDANÁ.

Školienkine dobrodružstvá (2009)
30 príbehov Lienky Školienky, ktorá začala chodiť s deťmi do prvej triedy, sa stala súčasťou projektu ŠKOLIENKA. Autorkou projektu je pedagogička Denysa Križanová. Projekt sa stal absolútnym víťazom v Národnej súťaži na podporu tvorivosti a inovácií v rámci Európskeho roku tvorivosti a inovácii 2009 (Ministerstvo školstva SR a SAAIC). Podľa projektu a knihy sa v júni 2010 učilo na 128 základných školách v rámci celého Slovenska, tento počet neustále narastá. Kniha je plná detských ilustrácií. Krstil ju herec Milan Lasica. Vhodné pre deti 5-8 rokov, je ideálna nie len na vyučovanie, ale aj ako prvé čítanie. Ku knihe vyšlo v r. 2013 aj hudobné CD pre deti s hudbou Karola Glamoša.
Knihu možno objednať na stránke martinus.sk   

Z kresla (2008)
91 kratučkých ľahkých satirických básní zo života tridsiatničky.  
VYPREDANÁ.

CD PLANÉTY - slnečná cesta vesmírom (2010)
Unikátne náučné CD s 3D animáciami slnečnej sústavy vyšlo spoločnosťou SUNAEON, s.r.o. Je vhodným a veľmi pútavým učebným materiálom.
Pre deti 9+, ale i dospelých. Autorkou textov je Silvia Havelková.

CD je možné zdarma stiahnuť si na adrese:

Na spustenieInštalovanie